Przewodnik po grze karcianej Euchre

poker

Gry karciane zajmują jedno z głównych miejsc w większości kasyn online. I pomimo faktu, że poker i blackjack przyciągają najwięcej graczy, gra karciana Euchre nabiera coraz większego rozpędu na interaktywnej scenie gier hazardowych.

Euchre to społeczna gra w karty, która jest najbardziej popularna w Europie. Ponadto, zaczyna być również włączana do repertuaru gier stołowych w północnoamerykańskich kasynach online. Warto mieć na uwadze, że kasyna internetowe to także wspaniałe bonusy, darmowe spiny, wciągające teleturnieje, progresywne jackpoty, tysiące automatów i świetne kasyno na żywo.

W poniższym przewodniku przedstawimy zasady i najlepsze strategie dla początkujących w grze Euchre.

Jak grać w Euchre

Euchre to gra zespołowa z dwoma graczami w drużynie, ale można w nią również grać solo. W przeciwieństwie do standardowej talii 52 kart, w Euchre używane są tylko 24 karty. Każda karta o numerze od 2 do 8 jest z talii usuwana.

Celem Euchre jest wygranie rozdania. W przeciwieństwie do Sic Bo, Euchre jest grą umiejętności i szansy. Z kolei gracze wygrywają rozdanie, zdobywając punkty, które są przyznawane zgodnie z wykonanymi trikami. Co więcej, są też punkty dodatkowe, jeśli uda nam się zebrać komplet pięciu dostępnych trików. Zwycięzcą zostaje gracz, który zdobędzie 10 punktów.

Gdy talia zostanie przetasowana, może rozpocząć się gra. Każdy gracz otrzymuje pięć kart, ale zagrywa tylko jedną kartą na raz. Gracze muszą położyć najwyższą kartę ze swojego zestawu na pierwszą rozdaną kartę, chyba że inny gracz uzyskał atut. W takiej sytuacji osoba z kartą atutową zbiera cztery pozostałe karty.

Rankingi kart w Euchre

Ranking kart przebiega według zwykłego schematu, gdzie najniższą wartością jest 9, a najwyższą jest as.

Istnieje jednak wyjątek od zasad dotyczących kart atutowych, a ich struktura władzy wygląda następująco:

  • Walet to najwyższa karta atutowa.
  • Kolejną najwyższą kartą atutową jest drugi walet tego samego koloru. Walet opuszcza kolor i przyjmuje rolę karty atutowej w rozdaniu.
  • Pozostałe pięć kart w kolorze atutowym to 9, 10, dama i król – uszeregowane od najniższej do najwyższej.

Podliczanie wyniku gry w Euchre

Strona, która wybierze kolor atutowy, otrzyma punkt, jeśli zdobędzie trzy lub cztery triki. Z kolei zgarnie rozdanie, jeśli zostaną zebrane wszystkie pięć trików – wówczas drużyna zdobywa dwa punkty. Jeśli jednak obowiązek trików nie zostanie spełniony, wówczas obrońcy otrzymują dwa punkty. Najwyższy wynik 4 punktów jest tylko opcją w grze solo ze wszystkimi pięcioma trikami.

Taktyka gry w Euchre

Po rozpoczęciu rozgrywki gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. I jeżeli nie wiesz, co zrobić, gdy przyjdzie na Ciebie kolej, po prostu wybierz dowolną kartę lub użyj karty atutowej. Jest tutaj też kara za niezastosowanie się do koloru, która nazywa się renege. Gracze muszą naprawić renege, zanim triki zostaną zebrane.

Jeśli pozwala na to sytuacja, warto zastanowić się na rozpoczęcie rozgrywki z kartami atutowymi. Albo zdecydować się na sekwencję, zaczynając od wysokich kart.

Na koniec warto dorzucić, że uczenie się najlepszych strategii umożliwia pewną formę kontroli nad grą, która zazwyczaj nie zapewnia graczom przewagi.