,,Start a fire’’ by Pizgacz – hit czy kit wattpada?

Książka jak i cała seria owiane są kontrowersją, która o dziwo nie wynika z treści czy przesłania. Całą kontrowersję wokół książki stworzyli głównie fani trylogii Hell. Bo pamiętajmy, że Start a fire, jest jedynie połową pierwszej części całej trylogii. Łącznie dostaniemy jeszcze pięć książek z całej serii Hell. Głoszone wokół książki opinie jakoby miałaby być czymś niezwykłym oraz druga strona uważająca, że tak w zasadzie do nie ma się czym zachwycać.

Kilka słów o ,,Start a fire’’ by Pizgacz

Skąd jednak wziął się ten cały szum? Wattpad, cudowny portal umożliwiający młodym twórcom (starszym oczywiście również) publikowanie swoich amatorskich tekstów. Hell wybiło się chyba najmocniej w całej Polsce. Dobre recenzje w tym temacie wypuścił nawet portal https://www.topksiazki.pl/. Sama autorka zebrała tysiące, jak nie setki tysięcy obserwujących. Fani zaciekle bronią serii, a ilość dram zgromadzonych wokół niej przez ostatni kilka lat była dość spora.

Sama książka owiewa nam typową dla tego portalu fabułę: dziewczyny zakochanej w niezbyt dobrym chłopaku. Po czum próbuje wpłynąć na jego zachowanie. Jednak Victoria Clark nie jest przysłowiową szarą myszką, a jej niewyparzony język często pcha ją w kłopoty.

Jakie są opinie czytelników?

Młodzież pokochała Hell i to nie za sprawą wydania książki w formie fizycznej. Pokochali ją jeszcze zanim autorka zdążyła ją skończyć (warto zaznaczyć, że cała trylogia czeka obecnie na zakończenie) rozdziały publikowane były w serwisie Wattpad, a wierni czytelnicy mogli na bieżąco komentować przeżycia bohaterów. Najczęściej w tym celu gromadzili się na portalu Twitter pod hasztagiem #pizgaczhell

Jednakże seria ma również swoich przeciwników. Zwłaszcza na portalu Facebook szczególnie w grupach dla twórców portalu Wattpad. Gdzie cała seria uważana jest za banalną. Może to być wynik tego, że część fanów Hell próbuje każdą inna pozycję przyrównywać do historii Vic i Sheya. Niejednokrotnie pod innymi dziełami, kiedy to pojawia się wątek podobny do Hell, nawet jeżeli wątek był zastosowany jeszcze przed powstaniem Hell.

Mimo podzielonych zdań nie możemy odebrać autorce jednego. Sukcesu jakiego wśród literatury dla młodzieży w Polsce dawno nie było. A na spotkania z autorką przychodzą setki wiernych fanów.