Jak wydać swoją książkę

Wielu zaczynających autorów przed albo po napisaniu swojej pierwszej książki, zadaje sobie pytanie gdzie i jak ją wydać? Dzisiaj pokażę ci dwa sposoby na wydanie swojej pierwszej książki.

Pierwszym sposobem na wydanie swojej książki jest Amazon KDP. Ale co to dokładnie znaczy? Amazon to jeden z największych sklepów internetowych na świecie. Dziennie na stronę Amazona wchodzi kilkadziesiąt milionów użytkowników. Amazon KDP jest poświęcony dla autorów książek. Dzięki niemu bez wkładu finansowego będziemy w stanie wydać książę w tym właśnie sklepie. Dodanie swojego dzieła jest bardzo proste. Wystarczy przygotować gotowy tekst, stworzyć swoją okładkę i już możemy dodać naszą książkę. w kreatorze Amazona wybieramy wielkość książki rodzaj okładki opis i kilka innych rzeczy. Model KDP polega na tym że książka drukowana jest dopiero po tym kiedy dana osoba złoży zamówienie. Kwotę, którą otrzymujemy ze sprzedaży sami możemy ustalić. Musimy jednak pamiętać, że za każdą sprzedaż pobierana jest kwota samego wydruku książki. Jest to bardzo fajny sposób dla osób z małym budżetem. Niestety ma też swoje minusy. Amazon sam z siebie nie daje nam żadnej reklamy ani marketingu. Oczywiście zawsze możemy dokupić różne wyróżnienia naszej książki, dzięki czemu będzie bardziej widoczna na samym Amazonie.

Drugim sposobem jest zgłoszenie się do już istniejącego wydawnictwa. Musimy natomiast pamiętać, że takie wydawnictwo musi najpierw sprawdzić czy w ogóle nasza książka nadaje się do wydania. Jeżeli zostanie zaakceptowana to trzeba jeszcze zapłacić kilka tysięcy złotych za to że zostanie wydana. Plusem tej metody jest to że wiele wydawnictw ma dostęp do różnego rodzaju księgarni. Oprócz tego możemy liczyć na różnego rodzaju marketing.
Minusem niestety będą spore koszty i to że wydawnictwo pobiera prowizję za każdą sprzedaną sztukę. Oczywiście wszystko będzie zależało od umowy, którą z nim podpiszemy.

Istnieje wiele sposobów na wydanie swoich dzieł. Uważam, że te dwa są naprawdę warte polecenia.