3 thrillery psychologiczne warte przeczytania

Lato nieubłaganie dobiega końca. Lada moment czeka nas smutna jesienna słota, która idealnie wpasowuje się w długie posiedzenia z kubkiem ciepłej herbaty i dobrą lekturą. Poniżej przedstawiamy 3 thrillery psychologiczne, po które warto sięgnąć, aby umilić sobie jesienne wieczory.

W głębi lasu. Harlan Coben


To 13-letni thriller, który obecnie przeżywa drugą młodość. To wszystko za sprawą słynnej produkcji Netflix o tym samym tytule, która opiera swoją fabułę na treści książki. Jeżeli jeszcze nie oparłeś się pokusie obejrzenia w pierwszej kolejności serialu, sięgnij po tę pozycję, a z pewnością nie pożałujesz. Historia wydaje się być z pozoru banalna – czworo nastolatków ginie w lesie podczas letniego obozu. Dwa ciała odnaleziono od razu, a o pozostałych nie ma słuchu do dziś. Brat nieodnalezionej Camilli, prokurator Paul Copeland, próbuje dowiedzieć się, co wydarzyło się tej feralnej nocy, gdy w znalezionych niedawno zwłokach rozpoznaje Gila Pereza – zaginione 25 lat temu ciało. To historia pełna zwrotów akcji i niespodziewanych wątków, które zaskoczą nawet najbardziej wprawionych czytelników powieści kryminalnych.

Zapisane w wodzie. Paula Hawkins


Po sukcesie “Dziewczyny z pociągu”, Hawkins wychodzi do czytelników z nową propozycją. Beckford to prowincjonalne angielskie miasteczko, w którym znajduje się tzw. Topielisko – zakole rzeki, gdzie niejedna kobieta straciła życie. Dobrowolnie lub nie. Główna bohaterka wraca do miasta po wielu latach, gdy dowiaduje się o samobójstwie siostry, której ciało wyłowiono z rzeki. Mimo że nie utrzymywała z nią kontaktu od lat, jest pewna, że nie oddała życia dobrowolnie. Fabuła jest wręcz przepełniona licznymi tajemnicami mieszkańców, które finalnie tworzą spójną całość. Nikt nie pojawia się w tej historii bez powodu, dlatego czytając tę pozycję, warto mieć rękę na pulsie.

Złe miejsce. Minka Kent


Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest żyć z dala od XXI-wiecznej cywilizacji, nie mając nawet pojęcia o jej istnieniu? Dwie siostry, Wren i Sage od urodzenia mieszkają w jednoizbowej chacie z mamą i malutką Evie, otoczone głuszą lasu. Gdy mała dziewczynka choruje, matka postanawia wyruszyć do nieznanego bohaterkom miasteczka w poszukiwaniu leku. Nigdy nie wraca, a Wren i Sage są zdane na siebie. Minka Kent jednocześnie opowiada historię pewnej kobiety, która zauważa dziwne zachowanie męża i próbuje dociec, co się dzieje. Z pozoru dwa różne światy przedstawiane przez autorkę nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak nie daj się zwieść pozorom.To thriller psychologiczny pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji i tajemnic.

Thriller psychologiczny to jeden z gatunków, po które najchętniej sięgają czytelnicy. Nic dziwnego, skoro potrafi dostarczyć tak wielu skrajnych emocji. To dobry sposób na spędzenie wolnego wieczoru.